Epoksi Zemin Kaplama'da sektörün öncüsü!
0850 441 5 333 info@endustriyelzemin.net

BETON PARLATMA İŞLEMİ İLE YEPYENİ BETONLAR

Beton parlatma işlemleri sayesinde betonlarınızın çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Sıvı yüzeyi sertleştirici yardımıyla gerçekleştirilen beton parlatma işlemlerinde lityum silikat ile özel elmaslar kullanılır. Yeni nesil film makineleri ile gerçekleştirilen parlatma uygulamaları, aynı zamanda betonların tozumamasına olanak sağlar. Eski bir yönetim veto yüzeylerde yapılan uygulamalar, üç farklı aşamadan geçer. İlk aşama kazıma, ikinci aşama honlama, üçüncü aşama ise parlatma aşamasıdır. Betonların çok daha cazip görünmesine olanak sağlayan beton parlatma işlemleri, betonların aşınma dayanımının yüksek olmasına olanak sağlar. Betonun yapısına göre değişken sürelerde parlaklığın korunmasını sağlayabilirsiniz.

Beton Parlatma İşlem Aşamaları Nelerdir?

Beton parlatma işlemleri sayesinde temizlik ve bakım işleri de kolaylaşacak. Temizleme pilleri ve günlük bakım araçları vasıtasıyla bakımını yapabileceğiniz zeminler, doğru muhafaza koşulları uygulandığında çok daha uzun süre sizinle birlikte kalacaktır. Hem ekonomik hem de görsel açıdan estetik olan beton parlatma işlemleri, mevcut zeminlere ve yeni beton uygulamalarına yapılabilir. Sürdürülebilir kullanım imkanına sahip olan beton parlatma işlemlerinde, içerisinde elmas taneciklerinin bulunduğu özel bir malzeme ile işlemler gerçekleştirilir. Beton zeminlerde ideal sonuçlar elde etmek için tercih edebileceğiniz bu sistemde ilk olarak kazıma işlemleri gerçekleştirilir. Parlatma makineleri ve beton film makineleri ile beton yüzeyinde bulunan kaplama malzemelerinin temizlenmesi yapılır.

Beton Parlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Beton parlatma işlemlerinde gerçek elmas tanecikleri kullanılır. Metal kazıma elmasları sayesinde gerçekleştirilen işlemler, zeminin düz ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmasına yardımcı olacaktır. Zeminin kaygan bir yapıya sahip olması için daha sonra honlama işlemi gerçekleştirilir. Reçine elmasların kullanıldığı bu aşama, yüzeylerin parlak ve mat arası bir yapıya sahip olmasına olanak sağlar. Son aşamada ise lityum silikat içeriğine sahip olan yüzeyi sertleştiriciler tercih edilir. Bu işlem, betonun çok daha parlak görünmesini olanak sağlar. Zeminlerde kullanılan temizlik malzemeleri, zaman içerisinde zemin renginin değişmesine sebep olabilir. Bunun yanı sıra kullanım yoğunluğuna bağlı olarak zeminlerde çatlama, hasar görme ve yağlanma gibi problemler olabilir. Bu gibi durumlarda tercih edebileceğiniz beton parlatma uygulaması, zeminlerin ilk günkü gibi yeni ve güçlü olmasına yardımcı olacaktır. Atölyelerden fabrikalara, depolardan iş yerlerine kadar yaşamın her alanında tercih edebileceğiniz uygulamalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Epoksi Zemin Teklif Alın