Epoksi Zemin Kaplama'da sektörün öncüsü!
0850 441 5 333 info@endustriyelzemin.net

Epoksi zemin kaplama farklı ve şık duruşu ile uygulanan mekana görsellik katmaktadır. Zeminin temizliği kolay olması yanısıra hijyenik oluşuyla birlikte güçlü yapısı ile epoksi zemin birçok alanda kullanılmaktadır.

Trend Bir Uygulama: Epoksi Zemin Kaplama

Günümüzde iç dekorasyon ve yapılaşma açısından trend uygulamalardan biri haline gelen epoksi zemin kaplama işlemi, dayanıklı bir kaplama işlemi olarak birçok mekanda tercih edilmektedir. Başta endüstriyel tesislerde sağlamlık ve dayanıklı kullanım açısından tercih edilen epoksi zeminler, aynı zamanda da birçok işletmede dekoratif bir zemin görüntüsü için avantaj oluşturmaktadır. Endüstriyel Zemin firması olarak bu uygulamayı, profesyonel bir bağlamda her geçen gün daha fazla noktada uygulamaya devam ediyoruz. 

Epoksi Zemin Kaplama Neden Tercih Edilmelidir?

Endüstriyel tesisler, mağazalar, depolar, alışveriş merkezleri veya otoparklar gibi birçok alanda kullanılabilecek epoksi zemin, sahip olduğu özelliklerle büyük avantajlar ortaya çıkarmaktadır. Bu avantajlar sistemin daha fazla tercih edilmesini de sağlamaktadır. Özellikle dekorasyon açısından düşünüldüğünde, uygulandığı zeminde hem renk hem de desen açısından çok yoğun bir çeşitlilik sağlayan epoksi zemin, aynı zamanda da zeminde koruyucu bir yapı oluşturur. 

Epoksi malzeme bir reçine yapısı oluşturmak ile birlikte ısıya karşı ve akla gelebilecek birçok farklı kimyasal ya da doğal malzemeye karşı dayanıklıdır. Çünkü yağ, gıda malzemeleri, asidik malzemeler, su veya alkali malzemeler epoksi zemin üzerinde hasar oluşturmaz. Epoksi, reçine yapısı sayesinde mermer, karo veya beton gibi zeminler üzerinde sağlam bir bağ oluşturarak zemini tamamıyla kapsar. 

Zemin ile birleşik bir yapı oluşturan epoksi, çok yoğun bir şekilde temizlik veya kullanım sağlandığında dahi yıpranmayan bir yapıya sahiptir. Basınç, darbe, sürtünme ve aşınma gibi noktalara karşı sağladığı direnç ile uzun yıllar görüntüsünü korur. Bu yapısı ile birlikte düşünüldüğünde, gıda işletmeleri, gıda fabrikaları, ilaç endüstrisi, otomotiv endüstrisi, savunma sanayi, hastaneler, hangarlar veya enerji santralleri gibi birçok alanda epoksi zemin uygulaması tercih edilebilir. 

Epoksi Zemin Kaplama İle Yüksek Estetik

Sadece üretim işletmeleri, endüstriyel işletmeler veya kurumlar değil bir kafeterya işletmesinde de epoksi zemin uygulaması tercih edilebilir. Günümüzde Endüstriyel Zemin işletmesi olarak firmamız tarafından da bu kaplama evlerde dahi çok sık uygulanmaktadır. Çünkü epoksi, renk ve desen yapıları sayesinde kullanıldığı zemine çok yüksek bir estetik ve temizlik kolaylığı kazandırmaktadır. 

Örnek olarak bir kafeterya işletmesinde genel dekorasyonun gerçekleştirilmesinden önce zemin kaplaması üzerinde epoksi uygulaması yapılabilir. Bu uygulama sayesinde kimi zaman bir deniz manzarası kimi zaman bir çöl görüntüsü veya yemyeşil bir kaplama sağlanabilir. Bu sayede dekorasyon daha renkli bir zemin üzerinde daha yaratıcı bir şekilde uygulanabilir. 

Epoksi Zemin Teklif Alın